monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 19+ )
Otras preguntas
Suppose that Bill's genotype is (Hh) and his wife Sharon is (hh). What are the chances that his daughter, Grace, will also have Huntington's?
what is the exact volume of the cylinder 12 in and 20 in
what are governmental and private examples of coercive patriotism during the war? what were the effects of those efforts?
What are the famous landmarks of route 66?
Which statment reveals the extent of William M. “Boss” Tweed’s influence over New York City government in the late 1800s? Tweed got his hand-picked candidates e
what's 7-11.i need help please.
How would someone identify an above ground fault on a geologic map?
Find the value of 9 - [42 - (3 + 2)].
Which of the following temperature scales contains an absolute zero? Fahrenheit (°F) Celsius (°C) Kelvin (K)
Conclusions made on the basis of unstated or stated evidence are called what?