willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 52+ )
Otras preguntas
fractions equivelant to 1/4, 1/2, 3/4
What's the main cause of Ebola?
Billy needs to read 500 minutes this week for his English class. He is going to read 6 days. If he already reads 15 minutes everyday, how many additional minute
6-15/(-3) A.)11 B.)3 C.)1 D.)-3
2. Why do experiments need to have multiple trials?
a friend doesn't believe that they are mountain ranges at the bottom of the ocean about which of the following does he need more information about
log(4x+2)-2log(3)+=1
What is the purpose of the separation of powers?
what did the marshall court interpret the necessary and prper clause to mean?
The distance from Emma's house to her grandfather's house is 784.6 miles. Emma's family drove 436.8 miles the first day. How much further did they need to driv