spettil357
spettil357
03-12-2020
Mathematics
contestada
Ummm so yea.........
Respuesta :
mtn021
mtn021
03-12-2020
Answer:
21.75 for 5 $21.75÷ 5= $4.35
Step-by-step explanation:
Answer Link
rearle
rearle
03-12-2020
Answer:
$4.35 for each student :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 51+ )
Otras preguntas
Your manager mentioned to you that she would like to make communication with her employee more efficient than speaking to everyone individually but she does not
It’s circles and ratio.
A school cafeteria sells milk at 25 cents per carton and salads at 45 cents each. one week the total sales for these items were $132.50. how many salads were so
True or false people left Asia to migrate to America during the ice age because they followed the animals. The animals and the people were looking for food
The rights guaranteed to all members of american society by the u.s. constitution are particularly important to criminal defendants facing formal processing by
Draw the hydration shells that form around a potassium ion and a chloride ion when potassium chloride (kcl) dissolves in water. label the positive, negative, an
18 cookies were evenly distributed between 3 people what is the unit rate
Which of the elements listed is the most abundant extracellular anion?
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! How would you make the word “libro” plural? A. Els libro B. Los libros C. El libro D. Las libras
What are the primary sites of protein production in a eukaryotic cell? lysosomes ribosomes the golgi apparatus mitochondria vacuoles?