marsliu27
marsliu27
03-11-2021
Mathematics
contestada
a 1 pound package of cheese for $7.49
Respuesta :
420aidennelson2005
420aidennelson2005
03-11-2021
Answer:
That's about 47 cents per ounce of cheese
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 15+ )
Otras preguntas
what is the sum of 4, -2, and 6
Katsushika hokusai is said to have used a live chicken's footprints in a painting that communicated ________.
Which division problem is equivalent to 3/8?
El numero de month La Noche Buena
Which musical form, illustrated by the pattern abaca, consists of a musical refrain that alternates with contrasting music?
What is it about adolescent thinking that makes them better problem solvers than children?
Please help me! And explain how you got your answer!
Who were the loyalists, what role did they play during the revolution, and what happened to them afterward?
Please help me: Which ordered pair is a solution to the equation y=−59x−6? (18,−4) (27,9) (18,4) (27,−21)
"The Spanish colony of Mexico City, established in the early 1500s, quickly became the most important settlement in Mexican history. Since then, it has grown an