sudeep2067
sudeep2067
01-03-2022
Mathematics
contestada
Pls give the answer
Respuesta :
lilackelaya
lilackelaya
01-03-2022
Answer:
The price when it was bought by Prakash is 400.
Step-by-step explanation:
hopes it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 44+ )
Otras preguntas
aley is at the store buying some supplies for an art project. She decides to buy some colored pencils for $3.95 and a drawing tablet. The total cost of the supp
In some African American communities, unemployment was as high as ______ percent.
Help. I need to know the length of ac
Consider the sequence below. 3 , 1 , 1/3 , 1/9 , ... Select the explicit function which defines the sequence.
If you were constructing a TRIANGULAR FRAME, and you had wood in the length of 4inches, 4 inches, and 7 inches, would it make a triangle? Would you be able to
An expository essay instructs, provides information, or explains. In this essay, you are presenting information and explaining why you think the ideas and work
Explain how colonists treated the Native Americans and what happened to natives. Please help! ^^^ 12 points
Name the two stages involved in protein synthesis and explain what occurs in each of the two stages. Be sure to also indicate where each process takes place. Pl
Paper plates cost $8 per package and plastic utensils cost $5 per package. Your supplier delivers 15 packages for a total cost of $90.
Correct the sentence below: The pizza delivery boy was neither early nor late he was right on time. A: Correct as it is B: The pizza delivery boy was