joli2020
joli2020
03-08-2017
Mathematics
contestada
Please explain your answer
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
03-08-2017
3.57 / 14 = 0.255 = 26 cents per oz
2.04 / 8 = 0.255 = 26 cents per oz
Both cost the same per oz <=
Answer Link
michaelray560
michaelray560
03-08-2017
The answer is C
take 3.57/14 to find the price for one ounce
Repeat 2.04/8
The answers are the same meaning that they both cost the same per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 24+ )
Otras preguntas
please solve pic attached below. I will make brainless
how can you account for their differences considering that they are twins in simple words
Winds transfer energy in the atmosphere by the process of _________. conduction convection radiation precipitation
Please help, I will give brainliest, I am struggling badly.
Please Help ASAP 1. Andrew and Griffin both worked hard over the weekend. Together they earned a total of $65. Griffin earned $15 more than Andrew. (a) Write a
HELP QUICK!!!!!!! I ONLY HAVE 10 MINUTES LEFT
what is the equation for the line shown? picture attached.
Which triangles are similar? A. 12 6 B. 8 16 C. 8 4 D. 3 6
15. What is a drug monograph? OA.A non-legally-binding document that provides information abouta drug OB.A concise collection of information about a drug that's
why does the author believe the cultural perception of courage should change