mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 44+ )
Otras preguntas
The image shows a god and a goddess at war.A man is on the ground looking up at a woman. There is a sword and helmet next to the man. The woman is wearing a hel
For the function f(x)=3x-4 find f(2)
If PQRS is a parallelogram, what is the length of RS?
3. Solve using traditional division: 3,385 divided by 31.
Can someone recommend webtoon stories? Action, Fantasy, Drama, Superhero, Supernatural, and Romance?
Captain Marvel — is sighted at an altitude of 300 feet and is descending (down) at a rate of 10 feet per second.
Write a real-word problem that can be represented by the equation x+26=43 I need this back quick plss
How did the bhakti movements influence India’s different social and cultural communities?
Briefly describe metals
1. Why were slave codes passed? Colonists wanted more control over the enslaved B Colonists wanted to free the enslaved. © Colonists wanted to give the enslaved