Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 11+ )
Otras preguntas
Which statements are true about the reflectional symmetry of a regular heptagon? Check all that apply. It has only 1 line of reflectional symmetry. A line of s
Darwin's book The ______ of Man described the evolution of human beings.
What is the correct classification of 72 + 9 + 4?
The box formed by the intersection of a row and column in a spreadsheet program is known as a ________.
In this excerpt from ode on a Grecian by John keets which four parts reflect the theme that art is immortal
HELP PLZZZZZZZ :))))))))
Which most accurately names a situation in which a country wields power over or has impact on a territory?
Someone help me please I don’t understand this
what is the value of y
How should information in resume bullets be written